Etkinlik » Kültür Okulları Yeni Eğitim Yılına “Merhaba” Dedi... 17.09.2012
Bu sayfa 810 kez görüntülendi.
Türkiye’de yaklaşık 16 milyon öğrenci ve 700 bin öğretmen ders başı yaptı. 2012-2013 eğitim öğretim yılı, Özel Bursa Kültür Okullarında da coşkuyla başladı. Özel Bursa Kültür Okullarının Özlüce, Ovaakça ve Ataevler kampüslerinde ders başı yapan öğrencilerin heyecanları gözlerine yansıdı.

Geçen yıl SBS’ de önemli başarılara imza atan Özel Bursa Kültür Okulları, yeni eğitim öğretim yılına başarı çıtasını yükseltmek hedefi ile başladı. Türkiye’de ses getiren başarılar kazandıklarını söyleyen Özel Bursa Kültür Okulları Genel Müdürü Orhan Karakoç, “Öğrencilerimizin üst düzeydeki beklentilerine, hedeflerine ulaşabilmek, ulaştırabilmek için elbirliğiyle inançlı bir şekilde bu günden itibaren yeni eğitim öğretim yılına başlıyoruz” dedi. Geçen yıl SBS’de Türkiye’nin dikkatini çeken başarılara imza attıklarını belirten Orhan Karakoç, “Geçen yıl SBS’de 490’lı 476’lı ortalamalarla yine Türkiye’nin gündeminde ses getirdik. Bu seneki hedefimiz daha yükseklerde olmalı” diye konuştu. Kültür’de gelişimin, üretkenliğin hiç durmadığını söyleyen Karakoç, “Kültür Okullarındaki her öğrencinin hedefi yüksek, çalışma temposu üst düzeydedir. Bundan kimsenin şüphesi yok. Yeni eğitim öğretim yılımıza gayretle başlarsak yine Türkiye gündeminde ses getirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

KARAKOÇ; “TÜRKİYE’NİN EN BAŞARILI OKULLARI ARASINDAYIZ”
Özel Bursa Kültür Okulları Genel Müdürü Orhan Karakoç, öğrenci, öğretmen ve velilere hitaben yaptığı konuşmada, bu yıl yapılan 2011 SBS’de Özel Bursa Yeni Kültür İlköğretim Okulu’nun Türkiye 2.si, Bursa 1. si, Özel Bursa Kültür İlköğretim Okulu’nun ise Türkiye 10.su olarak ülke çapında ilk 10 okul arasında yer aldıklarını hatırlattı. Karakoç; “Özel Bursa Kültür Okulları’nda okuyan öğrencilerimiz bilmelidirler ki; öğrencilerimiz Türkiye’nin en şanlı öğrencileri, velilerimiz de en şanslı velileridir. Bizler ülke genelinde elde ettiğimiz başarılar ile ilk 10 okul arasında yer aldık. Bu yıl daha da çok çalışarak sıralamadaki yerimizi yukarılara çekeceğiz. Hep birlikte başarılı bir yıl daha geçireceğimize inanıyorum. Yeni eğitim ve öğretim yılı hepimiz için hayırlı olsun” diye konuştu. Sanatsal ve sportif etkinliklerde de en başarılı, en aktif ve en verimli eğitim ortamlarını sunmaya devam edeceklerini belirten Karakoç, öğrencileri hayata hazırladıklarının altını çizdi.
 
SOSYAL PROJELER DEVAM EDECEK
 
Aldıkları akademik başarılar ile Türkiye çapında Özel Bursa Kültür Okulları’nın önemli bir yer edindiğini vurgulayan Karakoç, yeni dönemde de akademik eğitimin yanı sıra öğrenen, uygulayan ve pekiştiren öğrenciler yetiştirmek için çalışacaklarını ifade etti. Sosyal sorumluluk projelerinin Kültür Okulları için ayrı bir öneme sahip olduğunu belirten Orhan Karakoç, “Biz öğrencilerimize sadece müfredattaki bilgileri öğretmekle kalmıyoruz. Çocuğumuza hayatın gerçeklerini, neler yapması gerektiğini ve dünyada neler olup bittiğini de aktarıyoruz. Bugüne kadar birçok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdik. Bu projelere yenilerini ekleyerek çocuklarımızla interaktif bir eğitim dönemini daha geride bırakmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.
 Genel Müdür Orhan Karakoç’un yaptığı konuşmanın ardından çalan ders zili ile öğrenciler ve öğretmenler yeni eğitim öğretim dönemine başladı.

 
Geri
Yorum eklemek istiyorum.
Adınız ve Soyadınız:
Mesleğiniz:
Mesaj: