Teknolojik

22.08.2017 23:29:59

Kültür Okulları kampüslerimizi, her eğitim sezonu öncesi ve süresince yeni eğitim teknolojileriyle güncelleyerek, öğrencilerimize, yarının becerilerini bugünden kazandırıyoruz. Yaşayan Okul yaklaşımımızda teknolojiyi, etkin bilgi paylaşımı, etkili iletişim ve öğrencilerimizin üniversite hayatı öncesinde profesyonelliğe adaptasyonunu kolaylaştırmak adına önemsiyor ve kullanıyoruz.

Öğrencilerimizin, daha yükseğe, daha hızlı ulaşabilmek için ihtiyaç duyduğu kanatlar olarak gördüğümüz teknolojik artılarımızın hepsi öğrencilerimiz tarafından okullarımızdaki teknoloji kulüplerinde aktif olarak kullanılıyor. Geçtiğimiz yıl düzenlenen Robot Yarışmaları’nda toplam 2 Türkiye Birinciliği birden alan tek eğitim kurumu olmamız, tesadüf değil.

Robot teknolojilerinin yanı sıra tüm dünyada revaçta olmaya başlayan “3D tasarım” konusunda da çalışmalar hayata geçiriyor, 3D çizim teknikleriyle öğrencilere soyut düşünceyi somut hale getirebilme yeteneği kazandırıyoruz. 3D’nin temelini oluşturan grafik tasarım eğitimi de alan öğrencilerimiz, kendi dizaynlarıyla oluşturdukları broşür, kart, afiş, logo tasarımı gibi görsel materyalleri sergileme fırsatı buluyorlar.

Teknoloji üretimi için erken yaşta eğitimi ön görüyor, teknoloji ve eğitim birlikteliği sayesinde çocuklara algoritmik düşünce ile problem çözme kabiliyeti kazandırıyoruz. Bu bağlamda öğrencilerimize kod yazdırmayı sevdiren kulüplerde yer alma imkanı da sunuyoruz. Bu kulüpler ile görsel programlama ve kod yazım temellerinin öğretildiği eğitimlerde öğrencilerimiz, kodlama eğitiminin altında yatan algoritmik düşünme ile gündelik hayatta problem çözme, neden sonuç ilişkisi kurma, çözüm odaklı hareket edebilme gibi davranışları da kazanıyorlar.

FOTO GALERİ