Misler Ülkesi ile Pisler Ülkesi

Misler Ülkesi ile Pisler Ülkesi

02.12.2017

Misler ülkesinde keyifli ve telaşlı bir gün başlamıştır. Pırpır, Fırfır, Şırşır ve Pakpak yaklaşmakta olan temizlik bayramı için hazırlıklar başlamıştır..

Komşu ülkelere bayram hediyesi olarak temizlik paketi göndereceklerdir. Pakpak pakedi alıp yola çıkmıştır. Pisler ülkesine geldiklerinde gördüklerine inanamazlar. Her yer çöp içindedir. Kokuşuk hanım ve uyuşuk bey miskin miskin uyumakta, ülkede yaşamaları için bütün koşullar yerinde olan bakteri Pispasak kaşınmaktadır. Pakpak temizlik pakedini verir vermesine ama pisler ülkesindekiler bu hediyeden hiç hoşlanmazlar ve direk çöpe atarlar. Bakteri Pispasak eski dostu mikrop saçan dan yardım ister ve işbirliği yaparlar…. Misler ülkesi ve pisler ülkesinin sakinleri acaba temizlik bayramı için hazırlıklarını tamamlayabildiler mi? Oyunun devamında neler oldu?
Özel bursa Kültür okulları 4.sınıf tiyatro kulübü öğrencilerimizin oynamış oldukları Misler ülkesi ile pisler ülkesi isimli tiyatro oyunu heyecanla beklenen sona ulaştılar. 3.4. sınıf sınıf öğrencilerimizin ve velilerimizin izlediği tiyatro oyunumuz keyifli dakikalara yol açtı. Kültür Okulları ailesi olarak emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.